پروژه از پوشک گرفتن

سلام دوستان

از امروز تصمیم گرفتم پروژه جدید رضا رو شروع کنم اما خیلی موفق نبودم

با صحبت هایی که بی بی چند روزه با رضا میکنه فکر کردم دیگه وقتشه!!!

موقع پوشک شدن مدام می گفت:" بی بی جان گفته زشته . بده. مثل آقا ایلیا برو دستشویی."

از دیشب بهش گفتم صبح که پاشدی دیگه پوشکت نمیکنم و خیلی ذوق و شوق داشت.

هر چند که دیشب هم حدودای چهار بود که راحت خوابید و نزدیک ظهر بیدار شداما از همون موقع دست به کار شدم و چون بابایی هم دیر میومد خونه عجله ای برای نهار نداشتم و با خیال راحت نشستم توی اتاق رضا و باهاش مشغول بازی شدم که اگه خرابکاری هم کرد اتاق خودش باشه.

هر چی ازش می پرسیدم که ببرمت میگفت نه ولی با بازی (به زور) میبردمش و یه کوچولو می کرد.!!!

فقط یه بار خودش گفت اون هم بعد از یکی دو قطره....

خیلی خوشحال شدم که گفت و برای بقیه ش خودش رو کنترل کرد اما همون یه بار بود!!!!!!!!

تا نماز می خوندم یه بار خودش رو خیس کرد!!!! توی آشپزخونه هم که بودم یه بار !!! با اینکه مدام ازش می پرسیدم اما .........بار آخر پیشش بودم ازش پرسیدم گفت نه همون موقع کرد!!!!!!!!!! من هم دیگه خیلی ناراحت شدم و همون موقع پوشکش کردم.

نمی دونم برای شروع باید روزی یکی دو ساعت باز باشه یا یکدفعه باید باز بمونه؟؟؟؟؟

آخه وقتی کار دارم حوصله خودم هم تموم میشه. نمیخوام هم سر این مسئله باهاش درگیر بشم و برخورد بدی داشته باشم چون نتیجه عکس میده.

هر بار آبکشی و عوض کردن لباس و مراقبت از اینکه جای دیگه رو نجس نکنه و ...........

به قول یه روان شناسی که نمیدونم هم اسمش چی بود :" نباید برای از پوشک گرفتن عجله کرد هر بچه ای وقت خاص خودش رو داره و مطمئنا هیچ بچه ای با پوشک دانشگاه نمیره"!!!

نمیدونم یعنی زوده !!!!!!!!!!

یا من تنبلی میکنم!!!!!!

به همه اینها این رو هم اضافه کنم که رضا هر بار پاش به دستشویی میرسه میخواد شلنگ رو بگیره و آب بازی کنه و دستشویی و دیوارها رو بشوره و به تبع اون خودش رو هم خیس کنه!!!!!!!!!!!!قبول هم نمیکنه که خودم پاش بکشم چون دیده ایلیا دمپایی میپوشه و میره میخواد خودش بره .دیگه نمیگه ایلیا این هم ادا در نمیاره که بخواد برای هر نوبت یه 10 دقیقه دستشویی رو بشوره و آب بازی کنه سریع میاد بیرون از اولش هم همین طور بود!!!!!!!

 

منتظر نظرات و راهکارها و تجربیات تون درباره از پوشک گرفتن هستم.

در پناه حق

/ 8 نظر / 71 بازدید
مامانی الینا

سلام عزیزم..من الینا رو دو سال و نیمگی از پوشک گرفتم..قبلش یک چند روزی پیله شده بودم و چون همه می گفتن دیر شده خیلی اذیتش کردم ولی دیدم بچه داره از نظر عصبی داغون میشه ..بههمین خاطر راحتش گذاشتم و کم کم خودش اعلام امادگی کرد و یک روز بی هیچ بهونه ای رفت دستشویی و دیگه راحت شدیم..ولی اوایل باید خیلی مراقب باشی تا حواسشون پرت بازی نشه و یادشون بره ..تقریبا هر یک ساعتی ببریش بهتره..بعدا هم سعی کن با بازی و شادی همراه باشه و به قول من فرشته مهربون هم یک کادوی خیلی کوچیک براش بیاره تا انگیزه اش بیشتر بشه ..فقط خواهش میکنم روش فشار نیار چون خیلی عصبی میشن

ایلیای ما

چرا قسمتی رو که در مورد مشکلت با ایلیا بود حذف کردی برای من خیلی جالب بود حتما بذارش دوباره

مامان محمد ابراهیم

سلام منم تا قبل از عید مشکل داشتم. وقتش که بشه خود بخود درست میشه. فقط وقتی توی خونه ج.ی.ش میکرد دعواش نمیکردم. بعد از عید دیگه فرشامونو شستیم و همه چیز حل شد.[قلب]

شهرزاد،مامان نگار

سلام خانومی اتفاقی اومدم وبلاگتون . واقعا از پوشک گرفتن سخت ترین مرحله ست . امیدوارم برای شما راحت باشه . فقط زیاد حساسیت به خرج نده . به ما هم سر بزن خوشحال میشم.

مهناز مامان آروین

منم همین مشکل رو با آروین دارم هنوزم حل نشده امیدوارم زودتر دوتامون نتیجه بگیریم [تایید]

رویا

سلام راستش من که بعد از یکی دو روز تلاش نا موفق به این نتیجه رسیدم که فعلا زوده. منهم همین سوال رو دارم که بیشتر بهم گفتن باید کلا بازش بگذاری اما برای آدمهایی که نجس و پاکی رو رعایت می کنن سخته. یادمه خاله ام برای اینکه پسزش رو از پوشک بگیره یکی دو روز تو تابستون تو حیاط زندگی کردن!! البته تو شهرستان که خونه ها حیاط دار و تکی هست!

مریم مامان هیچکی

سلام!من هنوز برا مامان شدن کوچولوام هنوز! حوصله و ذوق شمارو تحسین میکنم.امیدوارم منم یه مامان خوش ذوق باشم![خجالت]