پاسخ به نظر خانم غزاله در بخش نظرات پست قبلی(شماره 2)

نظر خانم غزاله:

"میدونی فلسطین گفته ما بر اسراییل پیروزیم همانطور که یزید بر حسین پیروز شد
لابد انکار میکنی نه؟
بایدم انکار کنی
میخوام ببینم خامنه ای بازم روش میشه فلسطین فلسطین کنه"

خانم غزاله مجددا سلام

نمی دونم چرا وقتی تشریف میارین و اینجا نظر میدین، نظراتتون رو  که می خونم احساس می کنم با یک جور لجبازی، حرص و احساس تنفر نظرتون رو نوشتین. خدا شاهده که من نه دوست دارم این احساس رو در کسی بوجود بیارم و نه باعث تحریکش بشم. به هرحال امیدوارم که این بحث ها و نظر دادن های شما و پاسخ های من باعث نشه کدورتی بین دو مسلمان و هموطن ایجاد بشه (خصوصا که شما خیلی به مذهبی بودنتون تاکید دارین).  اگر بحثی هست برای روشن شدن ذهن هامون هست و بس و امیدوارم که در نتیجه ی این بحث ها حقیقت برامون روشن بشه. البته یه خواهش دارم از شما که لطف کنین و مباحثی که مطرح می کنین رو منطقی، مستدل و با سند و مدرک ارائه کنین. اینطوری راحت تر میشه نظر داد.

در مورد نظر جدیدی که در بخش نظرات پست قبلی نوشتین، باید بگم که به نظرم خیلی با اعتقادات گروه حماس و مردم فلسطین همخوانی نداره. خودم هم از جایی نشنیدم و نخوندم و اولین کسی که این مساله رو ازش می شنوم شما هستین.

در هر صورت خواهشم اینه که منبع خبرتون رو لطف کنین به من هم بگین.

و اما...

گروه حماس و کلاً مردم فلسطین، از پیروان اهل سنت و البته برادران و خواهران مسلمان ما هستند. اهل سنت فرقه ها و مذاهب مختلفی داره. عمده ی اونها رو ۴ گروه تشکیل میدن: شافعی، حنبلی، مالکی و حنفی. البته وهابیت هم هست که زیر مجموعه ی یکی از این 4 مذهب بوده و از آن منشعب شده است.

غیر از وهابیت که عقاید خاصی دارند و نمیخوام وارد بحث اونها بشم، سایر فرقه های اهل سنت از نظر اعتقادی و اصول عقاید، ائمه ی شیعه رو بعنوان امام نمی شناسن و فقط حضرت علی علیه السلام رو بعنوان چهارمین خلیفه وجانشین پیامبر قبول دارند و البته شاید بشه گفت بعنوان برترین و داناترین و عالمترین مرد مسلمان از میان اصحاب پیامبر صلوات الله علیه و آله. اما این مساله باعث نشده که اونها مقام والای اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین رو نادیده بگیرن و به اونها احترام نگذارن. اون هم مقام والای حضرت امام حسین علیه السلام. بعد از پیامبر و خلفای راشدین، محترم ترین افراد برای جامعه ی مسمانان، حسنین علیهما السلام، یعنی امام حسن و امام حسین علیهما السلام هستند. این دو امام عزیز شیعیان، بعنوان پسران دختر پیغمبر برای مسلمانان بسیار محترم بوده و همه ی مسمانان، آنها را بعنوان اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین، قبول دارند و محبت به آنها را مطابق آیه ی "قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی" واجب می دانند. حتی صلوات نفرستادن بر پیامبر و اهل بیتش علیهم السلام، در تشهد نماز را موجب ابطال نماز می دانند.

از طرف دیگر، در میان گروه های مبارز فلسطینی، عقاید مختلفی وجود دارند. از کمونیست منکر خدا تا سنی جهادی دو آتشه که حاضر به عملیات استشهادی است. گروه حماس که اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت اونهاست، از گروه های مبارز مسلمانی هست که به جهاد با اشغالگران اعتقاد داره. البته وهابی هم نیستند، چرا که می بینید الان عربستان سعودی که سردمدار جریان وهابیت هست، و خیلی از تندروهای اونها در جاهایی که لزومی نداره، معتقد به جهاد مسلحانه هستند، در مورد غزه سکوت کرده اند و نه تنها هیچ حرفی نمی زنند که بنا بر برخی اخبار به اسراییل کمک مالی نیز می کنند، آن هم در بحبوحۀ درگیری حماس با اسراییل.

بنابراین، با توجه به پیش فرضی که از عقاید و جهت گیریهای گروه حماس در ذهن دارم، و با توجه به نوع واکنش های عربستان سعودی در مقابل مبارزات حماس که اثبات کننده ی وهابی نبودن حماس است، باور آنچه که شما در مورد اسماعیل هنیه فرمودید کمی سخت خواهد بود.

لذا از شما خانم غزاله، خواهش می کنم که لطف کنید و منبع خبری رو که فرمودید به من اطلاع بدید تا بیشتر بشه در موردش صحبت کرد.

منابع بیشتر برای مطالعه در مورد تاریخچه ی فلسطین و گروه حماس:

تاریخچۀ فلسطین

تاریخچۀ شاخۀ نظامی حماس

افسانه اسراییل(مروری بر چگونگی تشکیل اسراییل) این مطلب رو حتما بخونید، خیلی مستند نوشته شده با ذکر منابع.

/ 3 نظر / 4 بازدید
غزاله

اگه انسان مذهبی شمایید نه من خداروشکر میکنم که مذهبی نیستم و هیچ ادعایی هم نکرده و ندارم و از آدمهایی چون شما بیزارم کل خبر گذاری های دنیا این مطلب رو اعلام کردن از الجزیره و قطر بگیر تا بی بی سی و سی ان ان گفتم که شما مجبورید انکار کنید چاره ای ندارید...

غزاله

نطرخصوصی هم ایمیل دادم

غزاله

حتما به این ادرس برو و بخوان http://ali-sheybani.blogfa.com/post-10.aspx